My Young Chef!!

My oldest son loves Raising Cane’s, but for us with 2 preteens and 4 teens it gets super duper expensive to eat out.  If we were to all eat at Raising Cane’s it would probably cost us $50-$60.  So expensive.  Well this evening I taught my son how to make it from scratch and it tasted pretty darn good.  He cooked with my supervision and did 90% of it on his own.   I will add the recipe to this post later.  Check him out.  So proud of him.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *